Експозицията е интересна и различна по куп причини - от една страна, поради уникалното съчетание на кафеените зърна с "какви ли не красоти" събирани по родните плажове, красоти, които морето е "преобразило" и сякаш подготвило за нов живот; изключително многообразна тематика - от "портрет" на папата, през "Кафето на рибаря", "Кафето на шивача" и "Хипербола" до... където ви отведе въображението. Макар и малки като формат, творбите дават много поле за мечти.
Можете да ги разгледате през антракта, ако сте на концерт, но можете да отидете и между 9:00 и 18:00 часа всеки ден до 24-ти декември, да влезете през задния вход на зала "България", да обясните, че сте за изложбата и даже да помолите да ви запалят осветлението.
А самият Орлин Атанасов е много интересен - и като биография, и като изказ. Завършил е специалност "Илюстрация" в Художествената академия, но името му може да се види не само върху книги, но и върху дискове, а догодина ще се "захване" и с опера. Негово е оформлението и на последното издание на енциклопедията на БАН.
Чуйте какво разказа Орлин Атанасов за своята "кафе-изложба" в най-подходящото за случая предаване - "Радиокафе". Ще разберете защо е избрал именно кафето, защо вече не прави картини от паста и защо и в какво нашето Черно море е по-хубаво от другите морета и океани.
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..