Наскоро в Руския културно-информационен център се състоя творческа среща с него и знаменитата актриса Нина Усатова.
Според Бурляев именно културата може да помогне за единството на славяните и за доброто между народите, за разлика от политиците и политическата конюнктура…
Почти невероятно звучи мнението му, че бюджетът на Министерството на културата трябва да е равен на бюджета на Министерството на отбраната. Но той казва, че културата е главната отбрана на душата. Загубим ли душата, може да загубим и държавата си.
Народният артист на Русия си спомни, че в България за пръв път е идвал преди близо 50 години:
Тогава видях България като страна, приличаща на рай. Не мога да забравя любовта и хармонията между България и Русия, както и духовното ни единство, което изглеждаше така, все едно е завинаги. Сега забелязвам друго…
Култура и пазар са несъвместими понятия. Те имат абсолютно различни задачи. Културата издига, а пазарът води към бездната. Според Алексей Толстой художниците са авангардът, който върви пред войската, но предизвиква недоверието ѝ. Ние, творците, сме тези художници, а политиците изостават, те вървят след нас, но се влияят от мислите ни, от нашето поведение. Като гледа на безстрашния ни безкомпромисен живот, властта прави корекции.
Бурляев не крие, че независимо от многобройните му роли, в днешно време хората го свързват най-често като създател на Международния форум "Златен витяз". Щастлив съм, че ме разпознават не само като артист. Като гражданин вече много години заявявам какво ми харесва и какво не приемам.
Чуйте повече.
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..