Стефан Вълдобрев: Аз съм актьор, един любопитен човек, момче от улицата, което се забавлява

Снимка: БГНЕС

В „Кой  кой е“ ви срещаме с актьора, певеца, режисьора, композитора  Стефан Вълдобрев. Говорим за пиесите, които репетира в момента в театъра, за предстоящото му лятно черноморско турне заедно с "Обичайнте заподозрени", както и за поредният сингъл от албума 10 ½, чийто клип ще бъде официално представен само след дни.

Аз съм актьор, един любопитен човек, който много пътува и гледа да научава. И някакво така, момче от улицата, което се забавлява с това което се случва в професията“ , казва с усмивка творецът.

В момента актьорът репетира две пиеси, които ще бъдат представени пред публиката в началото на театралния сезон през септември. Едната е в Пловдивския театър, а другата ще се играе на сцените на театър „Сълаза и смях“ в София и на Сливенския театър.

„Аз направих една тригодишна пауза в театъра, отказвах доста предложения, поне 5-6", признава актьорът.

А на въпроса защо - отговаря:

Защото имах нужда от малко почивка първо, и второ, защото вече влязох в такъв етап от пътя си, вкойто започнах много да си подбирам точно какво искам да правя и кое ще ми доставя удоволствие. И това се случи след трите постановки в театър 199, трилогията на Галин Стоев и на Яна Борисова- „Малка пиеса за детска стая“, „Приятно страшно“ и „Хората от Оз“. Те толкова вдигнаха летвата, толкова е приятно там,че толкова очаквам с дни да дойде представлението, да се видя с колегите, раговаряме, да прекараме добре , да се смеем, та когато имам предложение аз си представям дали ще бъде точно като тези три пиеси“, споделя Вълдобрев.

Предстои излизането на новият сингъл от албума 10 ½ и Черноморско турне с бандата „Обичайните заподозрени:.

Последният албум 10 ½ е някакво чудо, което ми се случи  тука последните години, на което не преставам да се радвам всеки ден. Това е едно от най-хубавите неща, които са ми се случвали- този албум. Аз посветих наистина, 2-3 години отказвах всякакви неща, за да мога да се подготвя за него, да мисля песните, да мисля текстовете на спокойствие, да ги обмислям бавно. И когато излезе и когато тръгна и начина по който се въприе мене ме вдъхновява и укрилява“, казва Стефан.

Песента „Тази песен не е за любов“ той посвещава на майка си.

„Аз я писах в такъв период, в последните две години бях плътно до майка, ми, защото трябваше да се грижа за нея. Самата песен, когато  я написах не беше точно за нея, но тя си отиде в края на годината и това беше първото нещо, въобще като произведение, което излезе след това и аз вътрешно си казах, че може би е редно, защото тя е за една кармична любов, такава, каквато вече не съществува сега, а пък сме виждали при нашите родители и при техните родители и така. Майка ми и баща ми бяха заедно близо 50 години и си казах,че описвайки една такава любов в текста, може би аз описвам тях!", разказва композиторът на песни. 

Аз имам едно много голямо мерило, кога нещо се получава. Когато аз самият го пиша и когато се развълнувам на някакви неща, на някакви думи, на някакъв ред, на някаква поанта, на някакъв обрат, на някаква хрумка и когато аз вътррешно усетя прилив на вълнение, на вдъхновение или после като го чуя се развълнувам, аз вече знам, че е ок. Няма начин ако си честен, това да не  премине по-нататък в другите хора. Това ми е единственото мерило, винаги било“, казва композиторът и изпълнител на песни.

Още за вдъхновенията на актьора Стефан Вълдобрев, носител на много награди, автор на музиката към филма "Светът е голям и спасение дебне отвсякъде" и другите му роли в киното и театъра може да чуете в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Паметникът на Незнайния войн - символ на честта, родолюбието и саможертвата

Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..

обновено на 10.01.19 в 14:52
Иван Бърнев

Иван Бърнев: Учили сме се в движение на актьорско майсторство в киното

Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..

публикувано на 17.12.18 в 11:38

Александър е на 12. Не може да говори, но не спира да опитва

Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..

публикувано на 14.12.18 в 18:01

Първата песен на български на Jeremy? е с Кирил Маричков и носи социални послания

В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..

публикувано на 14.12.18 в 12:13

Накъде в София

КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България.  Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..

публикувано на 14.12.18 в 09:30

Дагмар Гайслер: В книгите децата могат да се скрият на най-хубавото тайно място

Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..

публикувано на 13.12.18 в 17:20

Дигитална система в "Шейново" помага за деликатно измерване на CO₂ при рискови бебета

В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..

публикувано на 13.12.18 в 16:02