Участъкът от ул.„Г. С. Раковски“ до бул.„Васил Левски“ трябва да приключи до края на октомври - началото на ноември при благоприятни атмосферни условия. Ще се работи с удължено работно време.
Ремонтът на тротоарите ще продължи след 15 септември.
Общата дължина на ремонтирания участък на бул. ”Княз Александър Дондуков” от ул. „Сердика” до ул. „Кракра” е 1,1 км. Запазва се ширината на пътното платно и тротоарите, като в южната му част се обособява двупосочно велотрасе, което се изгражда със специален гранитоиден паваж.
Полага се гранитна настилка на пътните платна и трамвайното трасе, в това число и в кръстовището с ул. „Г. Раковски“. Трамвайното трасе се реконструира на дълбочина 75 см. Изградена е и цименто-стабилизирана основа.
Паветата, с които ще бъде изградена велоалеята на бул. „Дондуков“ се доближават максимално като визия до оригиналните на пътната настилка, но са гладки, за да могат велосипедистите да нямат проблеми при придвижването си, обясни зам.-кметът по транспорт Евгени Крусев.
Съществуващите гранитни бордюри се пренареждат и фугират. На местата на пешеходните пресичания в кръстовищата се изпълнява понижение на бордюрите и тактилни ленти, с цел осигуряване на достъпна среда за хора с увреждания и майки с детски колички.
Реконструира се контактно-кабелната мрежа и стълбовете на контактната мрежа, както и тролейбусната контактна мрежа от кръстовището на бул. „Княз Ал. Дондуков” и бул. „Васил Левски” до ул. „Кракра”, включително и двете кръстовища. Изпълнява се реконструкция на уличното осветление.
Догодина от 1 юли трябва да започне строежа на новото трамвайно трасе около НДК, това каза зам.-кметът Евгени Крусев. Вариантите, които се обсъждат от експертите от Столичната община са два като предстои да бъде обявена обществена поръчка, за да бъде избран изпълнител.
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..