Днес ще се проведе обществено обсъждане на проблемите в столичния квартал "Манастирски ливади" - изток. Дебатите започват в 18.30 часа в заседателната зала на Столичния общински съвет, като ще присъстват и много неправителствени организации. Столичната община ще бъде представена от кмета Йорданка Фандъкова, главния архитект на столицата Здравко Здравков, зам.-кмета по направление „Транспорт и транспортни комуникации” Евгени Крусев, зам.-кметовете по направления „Инвестиции и строителство” и „Зелена система, екология и земеползване” Ирина Савина и Йоана Христова. На срещата ще присъстват също кметът и главният архитект на община Триадица.
Дневният ред ще засегне изготвянето на експертиза за плътността на застрояване и съответното озеленяване, поставяне на срокове за отчуждаване на улици и на терени публична собственост, както и срокове за изграждане на съществуващите улици, според нормативните уредби. Ще бъде дискутирана и визията за изграждане на парк „Зеленият клин“, с велоалеи, отвеждащи до Южния парк. Въпросът за въвеждането на еднопосочно движение също ще бъде подложен на обсъждане, посочи общинският съветник инж. Симеон Славчев и добави:
Изграждането на улици и тротоари, на цялостна инфраструктура - един от основните проблеми на "Манастирски ливади" - изток и едно от основните искания на жителите. По същия начин липсва и осветление в целия квартал, да не говорим, че липсва и канализация. Друг проблем е липсата на достатъчно детски градини.
Според инж. Славчев може спешно да се реши проблемът с осветлението, а за изграждането на улиците и инфраструктурата може да се изчака пролетта, но отсега трябва да е ясно кои улици ще бъдат изградени и това да бъде заложено в бюджета на Столичната община.
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..