Лидерът на КНСБ посочи три групи въпроси, поставени от синдиката пред управляващите и бизнеса. Първата включва изменения в Кодекса на труда, отнасящи се до заплащането. Втората група въпроси са свързани с квалификацията и създаването на фондове, които да финансират обучения на всяка възраст. Третата група обхваща гарантирането на синдикалните права в законодателството - на сдружаване, стачка и колективно договаряне.
Даниела Алексиева, национален секретар на КНСБ, която се включи в инициативата на Младежки форум 21 пред НДК, посочи пред Радио София най-важното, което трябва да знаят младите хора, преди да "стъпят" на пазара на труда - това, че трудът не е доброволно нещо, трудът трябва да бъде заплатен достойно.
От страната на Билетния център на НДК е подредена и изложба на известни наши карикатуристи, сред които Христо Комарницки, Иван Кутузов, Чавдар Николов.
КТ "Подкрепа" отбеляза Деня на труда с празнично шествие от пл. “Света Неделя" до музея "Земята и хората", водено от ученически духов състав и артисти. Пред музея бе организиран концерт под надслов "Рок за труда". На сцената излядоха известни български рок банди и изпълнители, сред които “Спринт”, “Синдикатът”, Васко Кръпката, “Атлас”, “Медикус”, “Rock Session”, “Хоризонт”, “Дисонанс”, “Буги Барабата”, “Ша-Ша”, “Георги Денков и приятели”, “Ритъм Бойс”, Милена, “Блус Трафик”.
Пред Радио София лидерът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов посочи, че акцентът в работата на синдиката ще бъде поставен върху достойното заплащане и ограничаването на нощния труд в България.
Още за инициативите на празника - чуйте в звуковите файлове!
Успоредно с празника за независимостта на България, Паметникът на Незнайния войн навършва 36 години от създаването му. Историята около неговото издигане е изпълнена с най-различни перипетии. Визията му търпи няколко промени, но символиката, която носи, се запазва и до ден днешен. Първият монумент от такъв вид е издигнат във Великобритания през 1920..
Гост в предаването "Кой кой е" по Радио София бе един човек, преживял десетки съдби благодарение на своята кариера. А това е така, защото той е актьор. Името му е Иван Бърнев. Роден е през 1973 година в Добрич, но детството му преминава във Варна. Отраснал там през 80-те, първите му години са били изпълнени със смях и забави, неприсъщи на децата..
Александър Василев от Перник e eдно изключително лъчезарно момче, на 12 години, на което „Българската Коледа“ помага вече три години. С дарените средства Александър провежда терапия, която му помага, за да подобри социалните, емоционалните и умствени нарушения, които има заради аутизма. Едно от най-явните подобрения, които майка му Албена..
В предиобеда днес с удоволствие се срещаме с група Jeremy? , а поводът удвоява удоволствието. Ташо, Ерсин и… Гергана са в студиото на Радио София, за да поговорим за изненадата у мнозина меломани - първата песен на български. И докато още недоумявате – обясняваме: Гергана няма да видите с музикален инструмент на сцената, но тя подкрепя репертоара..
КОНЦЕРТ В Националния дворец на културата, в Зала 1, от 19.00 ч. ще започне симфоничния концерт "Виртуозите" от програмата на 32-ия Новогодишен музикален фестивал. С участието на контрабасиста Рик Стотийн, който ще свири за първи път в България. Младият, вече утвърден на световната концертна сцена музикант ще партнира на цигуларя Минчо Минчев за..
Поредната среща от VІ Литературен фестивал, на който гостува Радиоприемница , е с детската писателка Дагмар Гайслер . Тя е родена в Зиген, Германия. Следва графичен дизайн във Висбаден и още по това време започва да работи като илюстратор. Досега са издадени множество детски книги с нейно оформление, а също художествена и специализирана..
В Неонатологичното отделение към Втора АГ болница „Шейново“, ръководено от д-р Донка Узунова получават апаратура от Българската Коледа няколко години. В предишно издание на инициативата тук е доставен ехограф – за достъпен и безвреден метод на диагностика, макар и със специфични трансдюсери. Дотогава са пригаждали такива устройства за възрастни,..