Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Този нов вид консерватизъм, завладял света, разглеждам през призмата на руско-украинския военен конфликт, развиващ се в рамките на най-новите хибридни войни, каза в интервю за „Хоризонт до обед“ Алла Георгиева.
В социалните мрежи и информационни форуми от този регион започна така наречената „диванна война“ . Тази онлайн война се води от многохилядна армия. Нейните войници са въоръжени с компютри и водят бойните сражения, седейки вкъщи на дивана, в офиса, кафенето, парка и навсякъде, където има достъп до Wi-Fi, смята Георгиева.
Наблюдавайки тези войни аз установих една връзка, една особеност на тези „диванни войни“. Тя се състои в това, че хората най-често използват език на омразата, който се характеризира с т.нар. "етнофолизми", целящи да „наранят” противника, като го унизят на етническа основа, коментира художничката.
Изложбата от поредица „Ситуация София“ може да бъде разгледана до 26-и октомври в „Гьоте – Институт“ в София на ул. Будапеща.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл