Стоичков с нова победа в Южна Африка

Воденият от Христо Стоичков отбор на "Мамелъди Съндаунс" победи като гост с 1:0 "Мпумаланга Блек Ейсес" в среща от 16-ия кръг на първенството на Южна Африка. С тази победа "Съндаунс" събра 25 точки и се изкачи на 5-то място в класирането, на 3 точки от 2-ия "Аякс" Кейптаун. Начело в класирането е "Суперспорт Юнайтед" с 33.

Единственото попадение вкара Лебоханг Мокоена в 25-та минута. Отборът на Стоичков бе лишен от доста от титулярите си, но въпреки това наложи
сериозно превъзходство преди почивката. Най-добрият футболист на тима Катлего Мфела изработи попадението, след като проби по дясното крило и стреля към вратата, а най-съобразителен при отбитата топка беше Мокоена, който я прати в мрежата.

След почивката домакините тръгнаха да търсят изравняването и създадоха доста опасности пред вратата на "Съндаунс", но вратарят на тима Брайън Балой показа класа.

В следващия кръг "Мамелъди Съндаунс" приема един от легендарните отбори в Южна Африка - "Орландо Пайрътс".