Русия и Австрия спечелиха щафетатите в Хохфилцен. Нашите са 18-ти при мъжете и 21-ви при жените

Отборът на Русия спечели щафетата 4 по 6 километра от старта за Световната купа по биатлон в австрийския зинем център  Хохфилцен. Основна роля за успеха на "Сборная" изигра Олга Зайцева, която презареди само един път в двете си стрелби и изведе рускините в състав Светлана Слепцова, Ана Булигина и Яна Романова да победата. Световните и олимпийски шампионки завършиха надпреварата, като използваха шест допълнителни патрона. Втори със седем допълнителни парторан се нареди квартета на Франция. Водачката в подреждането за Световната купа Хелена Йонсон пък изведе щафетата на Швеция до третото място с три допълнителни патрона. Българките в състав - Емилия Йорданова, Ния Димитрова, Дафинка Коева и Нина Кленовска се наредиха на 21-ва позиция.

В същата дисциплина при мъжете - 4 по 7 километра и половина нашите биатлонисти в състав Михаил Клечаров, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов и Красимир Анев финишира на 19-то място. Златото спечелиха състезателите на Австрия, следвани от тези на Русия и Германия.