"Дунав" загуби от "Динамо" Москва в мач без значение

Баскетболистките на "Дунав" загубиха с 46:69 точки като гост на руския "Динамо" Москва последния си мач от група "G" на турнира по баскетбол за жени за Купата на "ФИБА-Европа". Двубоят беше без съществено значения, тъй като и двата тима вече си бяха осигурили участие в следващата фаза на надпреварата. С успеха все пак "Динамо" завърши като победител в групата с пълен актив от 12 точки, а "Дунав" финишира втори с 10.

Нашите започнаха добре мача и до 2-та минута натрупаха аванс от 5:0. Постепенно московчанки изравниха и взеха аванс от няколко точки. Преднината на домакините достигна до 29:20 след 8 безответни точки до средата на втората четвърт. "Динамо" реши всичко в началото на 3-та част, когато след серия от 13:0 рускините поведоха с 53:30 в 24-та минута. До края московчанки поддържаха аванса си, който малко преди края стигна дори до 26 точки при 69:43. Най-полезна за домакините беше Марина Кузина с 21 точки и 8 борби. Екатерина Ситняк добави 11 точки за успеха. От българките най-добре се представи Елена Йоловска с 18 точки, Зорница Костова добави 13 точки, а Даниела Петева завърши с 5 точки, 6 борби и 3 асистенции.

Срещи от последния шести кръг в група "G" на турнира по баскетбол за жени за Купата на ФИБА-Европа:

"Динамо" Москва - "Дунав" - 69:46 точки (16:13, 24:17, 17:6, 12:10)
"Сепси Сфинту Джордже" Румъния - "Апоел" Тел Авив Израел - 78:75