Трудна победа с 3:1 гейма срещу Япония за волейболните ни национали

Матей Казийски доста често забиваше над японската блокада
Снимка: FIVB

Националният ни отбор по волейбол за мъже взе първите си 3 точки в това издание на Световната лига след домакинска победа над Япония с 3:1 гейма (22:25, 25:21, 25:16, 25:20). Победата бе втора за Радостин Стойчев в официален мач и втора за тима ни във 2-ра група на турнира.

Първата част изненадващо бе спечелена от японците, които през цялото време на гейма имаха аманс 2-3 точки и взеха частта с 25:22. След това нашите национали не оставиха много шансове на гостите и взеха следващите 3 гейма на 21, 16 и 20 точки.

Във втория гейм на полето се появи Валентин Братоев на мястото на Тодор Алексиев и това бе печелившия ход на Стойчев и щаба му.

Най-резултатен за нашите бе капитанът Владимир Николов с 21 точки, а Матей Казийски и Валентин Братоев прибавиха по 17. За японците Шимицу реализира 19 точки.

Втората среща между двата отбора е на 5-ти юни от 18 часа в зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта Варна.