"Херта" излъга "Щутгарт" в края

"Херта" взе трудна домакинска победа над "Щутгарт" в Бундеслигата след попадение на Рафаел 4 минути преди края на мача
Снимка: Архив

Отборът на "Херта" победи с минималното 1:0 като домакин състава на "Щутгарт" в първа среща от 4-ия кръг на германската Първа Бундеслига.
Единственият гол в мача бе дело на Рафаел 4 минути преди края, а гостите пропуснаха да се изкачат на първо място в класирането. Това щеше да се случи, ако "Щутгарт" бе спечелил с разлика от 2 или повече гола. Първият успех за сезона изкачи столичани на 10-то място в класирането с актив от 5 точки. "Щутгарт" е на точка зад "Херта".

Отборът от Берлин игра по-добре и в 54-та минута Рафаел пропусна да открие резултата, а 14 минути по-късно неговият съотборник Адриан Рамос също бе близо до отбелязване на попадение. 4 минути преди края Рафаел с глава реализира гола на победата за "Херта", възползвайки се от подаване на Патрик Еберт.

В класирането водят "Борусия" Мьонхенгладбах и "Хановер" с по 7 точки пред "Байерн" Мюнхен, "Шалке", "Вердер" Бремен и "Борусия" Дортмунд с по 6.