"Юнайтед" детронира "Сити" в голово шоу

Снимка: Архив
  Манчестър Юнайтед детронира Манчестър Сити като носител на ФА Къп, след като в мач от 3 кръг на най-стария футболен турнир се наложи с 3:2 като гост.

Уейн Рууни даде аванс на гостите в 10-ата минута, когато с глава засече центриране на Антонио Валенсия. Две минути по-късно Манчестър Юнайтед получи числено предимство. Венсан Компани получи червен картон за влизане в краката на Нани.

Дани Уелбек удвои аванса на “червените дяволи” с удар от воле в 30-ата минута. Девет минути по-късно Рууни вкара втория си гол. Той си спечели дузпа, вратарят Костин Пантилимон отрази удара на звездата на Юнайтед, но английският национал се разписа с глава при добавката.

Три минути след почивката Манчестър Сити върна един гол. Александар Коларов бе точен при изпълнение на пряк свободен удар. Серхио Агуеро върна интригата в 64-ата минута. Аржентинецът се възползва от грешка на Пол Скоулс, който игра в последните 30 минути.