от 12.00 часа

Полуфинал за "Лудогорец" в турнира за Купата на България

Футболистите на "Лудогорец" победиха лесно с 3:0 като гост "Ботев" Пловдив в четвъртфинал в турнира за Купата

"Лудогорец" се класира полуфиналите на турнира за купата на България по футбол. Лидерът в подреждането в „А” група се наложи с 3:0 над навършилия преди дни 100 години "Ботев" Пловдив.

В петата минута съдията Стефан Спасов спести червен картон и дузпа на „канарчетата”, след като техен защитник изби с ръка от голлинията удар на Емил Гъргоров. Гостите откриха резултата в 21-та минута, когато Марселиньо засече с глава центриране отляво и не остави шансове на Христо Иванов. В 67-та минута домакините останаха с играч по-малко, заради червения картон  на Венци Бонев. Футболистите на Ивайло Петев покачиха резултата на 2:0 с попадението на Михаил Александров в 76-та минута, а малко преди края Кабаселе оформи крайното 3:0.

Жребият за полуфиналите на турнира за Купата на България ще бъде теглен в петък.