Дунав води с 2:1 победи срещу Левски в полуфиналите на Националната баскетболна лига при жените

Снимка: Архив

Левски победи Дунав 8806 (Русе) с 62:60 точки, в отделните части 17:21, 19:9, 17:16, 9:14 точки в третата среща от полуфиналите на Националната баскетболна лига при жените. „Сините” водят в серията с 2:1 успеха. Четвъртият мач между двата отбора ще се играе в петък от 16 часа в зала "Триадица".

Мачът започна според очакванията и русенските баскетболистки поведоха с четири точки до края на първата четвъртина, но в следващите минути домакинките заиграха отлично и успяха да постигнат обрат. Главно благодарение на крилото Хуанита Уорд, която завърши мача с 19 точки и пет спечелени борби, баскетболистките на Левски спечелиха втората част с десет пункта разлика и придобиха нужното самочувствие за крайната победа. В последните минути обаче русенките стигнаха до две точки разлика,които не успяха да преодолеят и в крайна сметка загубиха срещата.