Силвия Митева с бронз на лента от турнира за Световната купа в Песаро

Снимка: Архив
Силвия Митева спечели бронзов медал във финала на лента на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Песаро. За изпълнението си най-добрата ни гимнастичка получи оценка от 28.000 точки и се нареди трета. На обръч състезателката ни се нареди на седма позиция, а на топка е шеста. Българката не бе сред финалистките на бухалки, след като в многобоя допусна грешки, които я отпратиха след първите 20.

Олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева от Русия спечели три златни медала - на обръч, на топка и на бухалки. На лента първа е  Дария Кондакова (Русия).

При ансамблите на пет топки шампион е Русия, а на обръчи и лента златото спечелиха домакините от Италия.

При девойките Женина Трашлиева зае четвърто място във финала на топка. В този на обръч българката е осма. На бухалки Радина Филипова се нареди на пета позиция, а Симона Иванова завърши седма в този на лента.