Шарапова - Ерани e финалът на "Ролан Гарос"

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Мария Шарапова срещу Сара Ерани - това е финалът на тазгодишното издание на втория турнир от Големия шлем в тениса "Ролан Гарос". Шарапова победи Петра Квитова с 6:3 и 6:3 в полуфиналната си среща и е само на един мач от изпълване на мечтата си за спечелване на трофеи от всички турнири от серията за Големия шлем. За да постигне това, тя трябва да победи италианката Сара Ерани, която отстрани Саманта Стосър от Австралия в три сета - 7:5, 1:6 и 6:3.

Шарапова доминираше изцяло в мача, като позволи на Квитова само веднъж да покаже класата си, когато чехкинята преодоля пасив от 2 гейма за равенство 3:3 в първия сет. Шарапова обаче се справяше великолепно от основната линия, от която изпрати печеливш удар за пробив при 5:3 гейма, отворил й пътя към
класирането на финал. Това се случи след нова победа на три гейма във втория сет и затворен мач за 77 минути.

След днешната си победа Ерани тръгна по стъпките на своята сънародничка Франческа Скиавоне, последната италианка, побеждавала в Париж - през 2010 година Скиавоне победи на финала на "Ролан Гарос" именно австралийката Саманта Стосър.