Швеция удари Франция за престиж

Швеция отпадна достойно от Евро 2012, след като завърши с победа участието си на шампионата след 2:0 срещу Франция. Нападателят на "Милан" Златан Ибрахимович вкара първия гол в 54-та минута, а минути преди края на редовното време пък Себастиян Ларсон направи 2:0 с добавка от два метра. За Франция това е първо поражение от 23 мача насам и първа загуба от този съперник от 1969 година насам. Въпреки поражението "петлите" продължават напред, като в 1/4-финалите ще срещнат настоящия европейски шампион Испания.

Двата тима изиграха слаби първи 45 минути, но след почивката срещата предложи доста положения пред двете врати. Ибрахимович в 53-та минута, с невероятен удар със странична ножица, вкара първото попадение. Карим Бензема, а след това и Франк Рибери стреляха опасно към вратата на Андреас Исаксон, но без да уцелват очертанията й. След няколко пропуска пред вратата на шведите, скандинавци успяха да реализират в тази на противника - Себастиян Ларсон стреля в опразнената мрежа на французите, след като Ким Калстрьом с глава бе уцелил напречната греда зад Юго Лорис.