Жо-Вилфрид Цонга стигна четвъртфиналите на "Уимбълдън"

Снимка: БГНЕС/ЕРА

Французинът Жо-Вилфрид Цонга преодоля дефицит от един сет и се класира за четвъртфинал на турнира от Големия шлем - "Уимбълдън" в Лондон, след като победи Марди Фиш (САЩ) с 4:6, 7:6 (7:4), 6:4, 6:4. Цонга влезе в мача доста отпуснато, но въпреки двете прекъсвания заради дъжд на корт номер 2, успя да се справи със съперника си. Победата го изпраща на четвъртфиналите срещу една от изненадите до момента Филип Колшрайбер (Германия). Фиш, който разчита на здрави сервиси и много сила, опита да преодолее миналогодишния полуфиналист. Мачът бе прекратен при резултат 6:4 и 1:1 в полза на Фиш. Така той можеше да се поздрави с по-сериозна преднина, но изпусна два брейк-пойнта и се стигна до тайбрек. В него французина направи три аса и го спечели. Добрата му серия продължи и в третия сет, където още в началото реализира пробив и остави дистанцията от два гейма до края. В началото на частта американецът поиска и пауза заради травма, като срещата беше прекратена за седем минути. След това пък отново заваля и чак след два часа двамата се върнаха на корта. В този момент Цонга водеше с 4:2, но запази аванса си, а накрая реализира и ас със скорост 120 км/ч, който беше негов 20-и в мача и триумфира като краен победител.