"Лукойл Академик" няма да участва в Евролигата, продължава в турнира Еврокъп

Отборът на "Лукойл Академик" няма да участва в Евролигата. „Студентите” загубиха от италианския "Канту" със 79:87 точки  в квалификационния мач за участие в най-силния европейски баскетболен клубен турнир и напуснаха надпреврата.

Възпитаниците на Марин Докузовски се представиха достойно срещу домакините от Канту, като резултатът бе изключително близък до началото на последната част (25:26, 47:48, 60:64 в полза на италианците).

В последната четвъртина капитанът на българите Тодор Стойков напусна игра, след като извърши пет лични нарушения, а баскетболистите на "Канту" успяха да стигнат до крайния успех с 87:79.

Така отборът на "Лукойл" се прости с мечтите си за участие в Евролигата, но има осигурено място във втория по сила баскетболен турнир - Еврокъп.

Брендън Хийт наниза 21 точки, включително тройки в решителни моменти и добави 5 асистенции към статистиката си. Дарил Уоткинс изигра най-добрия си мач за "Лукойл" до момента, регистрирайки "дабъл-дабъл" от 18 точки и 15 борби, докато Божидар Аврамов бе третият "студент", вкарал повече от 10 - 14 точки.

Алекс Тайъс реализира 18 точки за "Канту", докато Манучар Маркоишвили и Джери Смит добавиха съответно 15 и 13.