Григор Димитров загуби от Новак Джокович на турнира "Мастърс" в Шанхай

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на силния турнир от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 3,5 милиона долара. 21-годишният Димитров загуби от номер 2 в света Новак Джокович (Сърбия) с 3:6, 2:6 за 54 минути. Българинът, който е 56-и в световната ранглиста, започна пасивно и нервно. Той допусна двойна грешка още при първото си подаване във втория гейм, а след това взе само 3 от първите 17 разигравания и след само 7 минути на корта вече изоставаше с 0:3 гейма. Джокович без проблеми запази аванса до края на първия сет, а във втората част отново стартира с ранен пробив и до края нямаше проблеми. Димитров не успя да стигне до ниво една възможност за пробив, като завърши срещата със само 6 печеливши удара срещу 18 на сърбина. В същото време хасковлията направи цели 23 непредизвикани грешки. Димитров все пак напуска надпреварата с 45 точки за класацията на АТП и 23 000 долара. За място на четвъртфиналите пък Джокович ще се изправи срещу испанеца Фелисиано Лопес, който отстрани номер 16 в схемата Филип Колшрайбер с 6:3, 6:4.

Защитаващият титлата си от последните два сезона Анди Мъри (Великобритания) също продължава напред. Третият в схемата Мъри спечели без игра срещу отказалия се заради травма Флориан Майер (Германия). Поставеният под номер 4 Томаш Бердих (Чехия) пък елиминира Андреас Сепи (Италия) с 6:3, 6:3 за 79 минути. Бердих ще срещне в спор за място на четвъртфиналите Сам Куери (САЩ), който "наниза" 20 аса и победи 14-ия поставен Кей Нишикори (Япония) с 2:6, 6:1, 6:4.