Кими Райконен с победа в Гран при на Абу Даби

Снимка: ЕПА /БГНЕС

Кими Райконен с „Лотус” записа първа победа след повторното си завръщане във Формула 1. Финландецът спечели състезанието за Голямата награда на Абу Даби точно 1162 дни след последния си успех в този шампионат, който беше на 30 август 2009 година в Белгия.

Втори завърши Фернандо Алонсо с „Ферари”. Лидерът в генералното класиране Себастиан Фетел с „Ред Бул” стартира от бокса, но се изкачи на подиума, заемайки трето място.

Четвърти финишира Дженсън Бътън „Макларън Мерцедес”, следван от Пастор Малдонадо „Уилямс Рено”. Камуи Кобаяши „Заубер” остана шести, а зад него се нареди Фелипе Маса с „Ферари”. Люис Хамилтън с „Макларън Мерцедес”, който тръгна от пол - позишън, отпадна заради проблем с електрониката на своя болид.

Щастлив съм главно за отбора. Сезонът беше тежък за момчетата и всички те имаха нужда от тази първа победа. Това ти дава реална отплата на труда, който полагаш всеки ден от години. Надявам се това да промени ситуацията в "Лотус" и дори да имаме шанс да се борим за още победи до финала на сезона. Следващата година ще е по-силна за нас, защото вече се движим в правилната посока, заяви след състезанието Кими Райконен.

До края на сезона остават само две състезания, а Фетел води с 10 точки пред Алонсо в генералното класиране.