„Лукойл Академик” с втора загуба в „Юрокъп”

„Лукойл Академик” записа втора поредна загуба в турнира „Юрокъп”.  Българският шампион отстъпи пред испанския „Билбао Баскет” с 21 точки разлика - 64:85. Гостите стигнаха до успеха след силно второ полувреме и по-конкретно трета четвърт, в която допуснаха едва 9 точки в коша си.

Девин Грийн записа "дабъл-дабъл" при поражението на „Лукойл” - 13 точки и 11 борби, Мохамед Абукар добави 11 точки, а Дарил Уоткинс остана с 10.

Ламонт Хамилтън бе най-добър при победата на "мъжете в черно", завършвайки с 19 точки и 8 борби. Костас Василиадис добави 15 точки и 5 борби, Алекс Мумбру остана с 13 точки, а Фран Пилепич реализира 10.

„Билбао Баскет” остава на върха в класирането в групата с 3 победи от 3 мача, докато „Лукойл Академик” вече е трети с 1 победа и 2 поражения.