„Фулъм” с равенство и гол на Димитър Бербатов

Димитър Бербатов реализира шестия си гол за „Фулъм” от началото на сезона. Въпреки това неговият отбор не успя да се поздрави с победа, като завърши 1:1 срещу „Саутхамптън” на "Крeйвън Котидж". Българинът се разписа в 8-ата минута, след което при радостта от гола съблече фланелката си, под която имаше друга с надпис: Запазете спокойствие и ми подавайте топката - действие, санкционирано с жълт картон.

В крайна сметка неговите съотборници не запазиха нужното спокойствие и допуснаха изравняване пет минути преди края, когато Рики Ламбърт бе точен от дузпа за 1:1.

Три минути по-късно гостите бяха близо до пълен обрат, когато Шварцер не изби добре удар на Рамирес, но впоследствие успя да улови топката на самата голлиния. В добавеното време и домакините пък имаха шанс за гол, но изстрел на Сидуел от въздуха мина встрани от вратата.

„Фулъм” е на 14-о място в подреждането с 21 точки, докато „Саутхамптън” е точно над зоната на изпадащите с актив от 16 точки.