от 12.00 часа

"Реал" Мадрид разнищи "Валенсия" за едно полувреме

Игуаин вкара първия гол, въпреки отчаяния плонж на защитник на "Валенсия"

"Реал" Мадрид изигра най-добрия си мач през това първенство и победи "Валенсия" с 5:0 като гост пред 36 000 зрители в среща от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион и съкрати разликата с лидера "Барселона" на 15 точки. "Белият балет" още на полувремето водеше с 5:0 и можеше да вкара още попадения, но пожали съперника. Аржентинският нападател на мадридчани Гонсало Игуаин откри резултата още в 9-та минута, а по два гола вкараха аржентинският полузащитник Анхел ди Мария - в 34-та и в 45-та минута, и
португалският нападател Кристиано Роналдо - в 36-та и в 41-та минута.

"Атлетико" Мадрид победи "Леванте" с 2:0 пред 40 623 зрители на своя стадион "Висенте Калдерон" и намали аванса на лидера "Барселона" на 8 точки след 20-тия кръг на испанското футболно първенство. "Дюшекчиите" продължиха и отличната си серия от 11 домакински победи в 11 мача. Отборът на Диего Симеоне обаче в този мач понесе тежък удар - колумбийският нападател и голмайстор на тима Радамел Фалкао получи контузия на левия си крак - по всяка вероятност мускулно разтежение на бедрото на левия крак и бе заменен принудително от Диего Коста.

"Атлетико" поведе в 32-та минута с гол на Адриан Лопес, а в 60-та минута полузащитникът Коке оформи крайния резултат.