Новак Джокович ще защитава титлата си в Мелбърн

Трикратният шампион и защитаващ титлата си от последните два сезона Новак Джокович се класира за финала на Откритото първенство на Австралия по тенис за трета поредна година.

Поставеният под номер 1 Джокович разгроми четвъртия в схемата испанец Давид Ферер с 6:2, 6:2, 6:1 само за 89 минути.

Сърбинът пое контрола върху мача след 2:2 в първия сет. Той спечели девет от следващите десет гейма, а в третата част набързо поведе с 4:0, за триумфира.

Шампионът не даде нито една възможност за пробив на съперника си, като допусна само 16 непредизвикани грешки срещу 32 на Ферер.

Джокович ще играе на финала в неделя срещу победителя от утрешната среща между четирикратния шампион Роджър Федерер (Швейцария) и олимпийския първенец Анди Мъри (Великобритания).