“Тренто” отстъпи пред „Кунео”

Снимка: ЕПА / БГНЕС

Итас Диатек (Тренто)  загуби мача от 16-ия кръг на италианската Серия А1. Матей Казийски и компания отстъпиха като гости на Бре Банка Ланути (Кунео), където играе националът Цветан Соколов, с 1:3 гейма, в отделните части 20:25, 25:16, 21:25 и 22:25 точки.

Така момчетата на треньора Роберто Пиаца останаха на 4-то място във временното класиране с 32 точки след 11 победи и 5 загуби, докато трентинци отстъпиха първото място на шампиона Мачерата. Възпитаниците на Радостин Стойчев останаха с 37 точки след 13 победи и 3 загуби, докато шампионите излязоха начело с 38 точки също с 13 победи и 3 загуби, независимо от това, че тази загубиха драматично като гости на Андреоли (Латина) с 2:3 гейма.

В следващия кръг Кунео гостува на 3-тия Копра Елиор (Пиаченца), където капитан е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, а Тренто е домакин на Латина.