„Литекс” с победа над „Миньор” (Перник)

Снимка: BGNES

Литекс” победи с 2:1 „Миньор” (Перник) в мач от 18-и кръг на „А” футболната ни  група.  В герой за "оранжевите" се превърна Георги Миланов, който отбеляза и двете попадения за тима на Христо Стоичков.

Първият гол падна след добре организирана контраатака на „Литекс”. След пряк свободен удар за „Миньор”, Цветков изчисти и топката попадна в Цветанов. В крайна сметка след няколко паса топката стигна до Миланов, който нахлу в наказателното поле и откри резултата 1:0.

„Миньор” изравни играта след гола, но до края на полувремето не се случи нищо. Около десет минути след началото на втората част, отново Миланов реализира гол за 2:0 в полза на „Литекс”.

Миньор този път не остави така нещата и в 61-та минута Маду отбеляза за 2:1. В последните минути на мача, "чуковете" пресираха, но въпреки усилията си не успяха да изравнят резултата.

След успеха си „Литекс” измести с една точка ЦСКА и „Ботев” (Пловдив) от третото място с 36 точки. „Миньор остават на 14-та позиция с 15 точки