Томи Хаас елиминира Новак Джокович в Маями

Шампионът от последните две години Новак Джокович (Сърбия) отпадна в четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд 4 169 090 долара.

Поставеният под номер 1 Джокович изненадващо загуби от ветерана Томи Хаас (Германия) с 2:6, 4:6.

15-ият в схемата Хаас, който ще навърши 35 години на 3-ти април, се нуждаеше от само 80 минути, за да регистрира едва втората победа в кариерата си срещу действащ водач в световната ранглиста след успеха през 1999-а година срещу тогавашния номер 1 Андре Агаси.

Шампионът от Откритото първенство на Австралия през януари Джокович пък претърпя поражение за едва втори път през сезона и прекъсна серия от 14 поредни победи в Маями.

Сърбинът започна разконцентрирано и след множество грешки допусна пробив за 2:3, което сложи начало на серията от шест поредни гейма за Хаас.

Във втората част Джокович реализира единствения си пробив за 3:3, но веднага след това отново загуби подаването си и това се оказа решаващо.

С успеха германецът се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу французина Жил Симон.