от 18.00 часа

"Нюкасъл" победи "Фулъм" в продължението

"Нюкасъл" победи "Фулъм" с 1:0 в мач, игран на "Сейнт Джеймсис Парк", решен едва в добавените минути на редовното време. Папис Сисе реализира победния гол за "Нюкасъл" в третата минута на добавеното време.

Димитър Бербатов игра пълни 90 минути, докато Станислав Манолев беше заменен в края на срещата. За Манолев това беше едва втори мач с екипа на първия състав на "Фулъм" след дебюта му преди два месеца. Той игра до 81-та минута, когато напусна като тактическа смяна, а на негово място се появи нападателят Уго Родайега.

И двамата българи имаха шанс да се разпишат в мача. В края на първото полувреме Манолев се озова с топка в краката, на два метра от гол линията, но беше блокиран от защитник на "Нюкасъл". В 68-та минута Бербатов стреля отлично с глава, но Тим Крул спаси.

След това поражение "Фулъм" продължава да е на 10-та позиция в подреждането на Висшата лига, докато "Нюкасъл" се изкачи до 13-та позиция, с 36 точки, на шест над опасната зона на изпадане.