Цветана Пиронкова напусна турнира в Маракеш

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Интернешънъл" в Маракеш (Мароко) с награден фонд 235 хиляди долара. Поставената под номер 9 българка спечели девет от първите десет гейма, но загуби от испанката Лоурдес Домингес Лино с 6:1, 4:6, 3:6 след 2 часа игра.

25-годишната пловдивчанка допусна пробив на старта на мача, но след това взе сериозен аванс с 6:1 гейма в първия сет и 3:0 във втория с два пробива преднина. 32-годишната испанка обаче постепенно пое контрола върху мача и доминираше до края. Тя взе четири поредни гейма, за да изравни резултата в сетовете от 2:4 до 6:4. Пиронкова стартира добре в решаващия трети сет и реализира бърз пробив, но след това отново загуби пет последователни гейма и това се оказа решаващо.

Пловдивчанката напусна турнира с 30 точки за класацията на WТА и 3100 долара. В Маракеш тя все пак прекъсна серия от осем поредни загуби и повече от четири месеца без победа в състезанията на WТА.