"Мемфис" и "Ню Йорк" с първи победи в сериите

"Мемфис" се наложи над домакина "Оклахома Сити" с 99:93 и изравни резултата на 1:1 победи в плейофната серия от втория кръг в Западната конференция.

Тройка на Майк Конли 1:58 минута преди края сложи началото на поредица от десет безответни точки за гостите, които дръпнаха с 99:90 и решиха всичко в мача.

Двубоят премина при поделено надмощие, като шампионите в редовния сезон на Запада "Оклахома" изоставаха с 51:54 на почивката, но преди последната четвърта част имаха аванс от 74:69.

Конли завърши с 26 точки, 10 борби и 9 асистенции, а Марк Гасол добави 24 точки за успеха.

Кевин Дюрант от домакините беше най-добър в мача с 36 точки, 11 борби и 9 асистенции, а резервата Дерик Фишър добави 19 точки, но и това не беше достатъчно.

"Ню Йорк" разгроми гостуващия "Индиана" със 105:79 и изравни резултата в серията от втория кръг в Източната конференция за 1:1 победи.

Домакините изоставаха с 62:64, но направиха серия от 30:2 точки от края на третата до средата на четвъртата част, за да поведат с 92:66, което се оказа решаващо.

Кармело Антъни се отличи с 32 точки и 9 борби за "Ню Йорк", а Аймън Шампърт допринесе 15 точки за успеха.

Пол Джордж беше най-резултатен за гостите с 20 точки, а Дейвид Уест добави 13 точки.