Григор Димитров загуби от Новак Джокович в шоуто край Лондон

Снимка: ЕРА/БГНЕС

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от водача в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) със 7:5, 3:6, 6-10 в мач от третия ден на традиционния демонстративен турнир на трева "The Boodles 2013" в Стоук Парк край Лондон. 22-годишният Димитров имаше по-сериозни проблеми при сервис-геймовете си, но първи успя да стигне до пробив за 6:5, след което затвори първия сет при собственото си подаване след 40 минути игра. Във втората част Джокович показа високата си класа и набързо поведе с 5:1. Сърбинът дори сервираше за сета, но допусна пробив, след което Димитров намали до 3:5, но за повече нямаше сили.

Така победителят трябваше да бъде определен с "шампионски тайбрек" до 10 точки. В него сърбинът първи стигна до мини-пробив за 5:4, но Димитров веднага го върна за 5:5. В последствие Джокович взе две поредни точки за 7:5, а малко по-късно след феноменално разиграване той дръпна с 9:6, след което затвори мача.

В първия мач от турнира във вторник Димитров загуби от 14-ия в света Янко Типсаревич (Сърбия) със 7:6(5), 6:7(5), 4-10. След мача интервюиращата на корта заяви, че една от зрителките Селина Марсдън, която днес празнува 40-годишнина, е пожелала двамата да кажат своите впечатления от срещата, но топлес. Марсдън беше поканена да слезе на корта, Джокович и Димитров я прегърнаха, като сърбинът предложи да й подарят фланелките си, но по-късно. В последствие интервюиращата поиска от двамата да имитират Мария Шарапова, която е приятелка на Димитров. Българинът показа походката на рускинята, а Джокович показа как тя изпълнява сервис, което предизвика бурни овации от публиката.