Лекоатлети от 18 страни ще спорят в маратона на София

74 мъже и 9 жени от около 18 страни са заявили участие в 30-ото юбилейно издание на лекоатлетическия маратон на София на 6-и октомври.

Общо 250 лекоатлети ще стартират на класическата дистанция на 42,195 км. Още по-масово е участието на 18 км дистанция, където ще стартират 540 души.

Стартът на 42 км е в 10.00 часа пред Националния стадион "Васил Левски".

Наградният фонд е от 25 хиляди лева, а допълнително ще бъдат раздадени над 250 предметни награди. Победителите при мъжете и при жените ще получат по 5 хиляди лева.

Сред участниците е Ласен Мокраджи от Мароко, който има личен рекорд от 2:12:29 часа.

От българските представители Шабан Мустафа ще защитава титлата си при мъжете, която спечели през миналата година с време 2:28.21 часа.

При жените пък за България ще бяга шесткратната победителка в Маратона на София Милка Михайлова, също Силвия Дънекова и други.

Освен класическата дистанция и 18 км, ще има масови бягания на 3 и 6 километра, като общо участниците във всички дистанции са над 900.

Състезанието ще се проведе по булевард "Евлоги Георгиев" в участъка между Националния стадион "Васил Левски" и моста на НДК.

Улиците по маршрута ще бъдат затворени между 7 и 15 часа, съобщиха още организаторите.

Програма на Маратона на София:

9:45 часа - старт на 3 км. - масово бягане

9:50 часа - старт на 6 км.

10:05 часа - старт на 18 км.

10:00 часа - старт на 42,195 км.

Старт/финал ул. "Ген Гурко", бул. "Христо и Евлоги Георгиеви", бул. "България", бул. "Витоша", ул. "Забърде", бул. "Петко Каравелов", бул. "Христо и Евлоги Георгиеви", ул. "Ген. Гурко", Финал - пред Националния стадион "Васил Левски".