Фетел спечели Гран при на САЩ

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел (Германия) с "Ред Бул" спечели състезанието за Гран При на САЩ, предпоследен старт за сезона във Формула 1.

26-годишният германец постигна рекорден осми пореден успех за сезона, с което подобри постижението на легендарния Михаел Шумахер от седем поредни победи в един сезон във Формула 1 през 2004-та година.

Пилотът на "Ред Бул" записа 12-а победа за сезона и 38-а в кариерата си.

Не знам какво да кажа. За мен това е първа победа на това състезание, каза Фетел след състезанието.

Втори на 6,2 секунди остана Ромен Грожан (Франция) с "Лотус", който потегли трети, но още на старта изпревари Maрк Уебър (Австралия) с "Ред Бул". Тройката не се промени до края на надпреварата и Уебър финишира трети на 8,4 секунди от победителя.

Четвърти остана Люис Хамилтън (Англия) с "Мерцедес", следван от Фернандо Алонсо (Испания) с "Ферари". С класирането си испанецът си гарантира второто място в крайното класиране на шампионата.

Още в първата обиколка се наложи автомобил за сигурност да влезе на пистата, след като Адриан Зутил (Германия) с "Форс Индия" се заби в предпазната стане след контакт с Пастор Малдонадо с "Уилямс".