Катерина Маринова остана без медал от финалите на отделните уреди в Италия

Снимка: БФХГ

Катерина Маринова не успя да спечели медал от финалите на отделните уреди на турнира по художествена гимнастика в италианския град Песаро. Българката участва в три от четирите финала.

В надпреварата на бухалки Маринова се нареди на 5-а позиция с оценка от 15,250 точки. На лента младата ни гимнастичка е 8-а, като получи за изпълнението си 14,200 точки. Шампионка и в двата финала стана рускинята Юлия Бравикова с резултати от 16,150 точки и 16,400 точки.

Във финала на обръч нашето момиче отново се нареди на 8-а позиция със сбор от 14,700 точки. Златото стана притежание на Светлана Манахкова (Беларус) – 16,100 точки.

Бравикова спечели още една титла – тази във финала на топка – 16,600 точки, където нямаше българско участие.