Антоанета Стефанова начело във временното класиране на СП по ускорен шахмат в Ханти Мансийск

Антоанета Стефанова излезе начело във временното класиране на Световното първенство по ускорен шахмат за жени, което се провежда в руския град Ханти Мансийск.

В 6-ия кръг Стефанова завърши реми с Олга Гиря (Русия), в 7-мия кръг победи Харика Дроновили (Индия), в 8-ия кръг победи Ана Дзагнидзе (Грузия), в 9-ия кръг завърши реми с Катерина Лагно (Украйна) и в 10-ия кръг спечели с черните фигури срещу Татяна Косинцева (Русия). Така световната шампионка от 2012-а спечели 4 точки от 5 партии (3 победи и две ремита).

След втория ден и десет изиграни кръга българката има в актива си 7 точки и е начело във временното класиране, заедно с Катерина Лагно (Украйна) и Александра Костенюк (Русия), които също имат по 7 точки.

Победителката ще бъде определена днес след изиграването на последните пет кръга от общо 15-те кръга по швейцарската система, с контрола на игра по 15 минути за всяка  състезателка, плюс добавени 10 секунди на ход.