Сръбска наказателна акция в "Арена Армеец"

България- Сърбия 0:3 гейма

Отборът на Сърбия наказа жестоко България в първата среща между двата тима от Световната волейболна лига.

Пред около 8 000 зрители в многофункционалната столична зала "Арена Армеец" отборът на България изигра един от най-слабите си мачове през последните години и напълно бе надигран от своите противници .

Загубата с 0:3 гейма дойде само след час и 35 минути игра. Това е трета поредна загуба на българските волейболисти след двете загуби от САЩ, отново на роден терен, но във Варна, на старта на световната лига.

От своя страна волейболистите на Сърбия записаха трета поредна победа в групата след двата успеха в Ниш над олимпийския
шампион от Лондон-2012 и настоящ победител в Световната лига Русия.

Двубоят в "Арена Армеец" започна равностойно, българите поведоха с 6:4, за да се стигне до 8:6 при първото техническо прекъсване. Гостите успяха да изравнят - 8:8, след това последва непрекъсната гонитба в точките, за  да се стигне до 24:24 и 26:28.

Домакините поведоха в началото на втората част, но първото техническо прекъсване бе при резултат 8:7 за Сърбия. След това
"плавите" методично трупаха точки, второто техническо прекъсване  бе при 16:11 за Сърбия и в крайна сметка гостите спечелиха и
втория гейм - 25:18.

Сръбските волейболисти поведоха в началото на третия гейм, но след няколко добри отигравания и ас на Виктор Йосифов резултатът стана 4:4. Българските волейболисти бяха равностойни до 9:10, но след това отлична игра на сръбските братя Никола и Урош Ковачевичи доведоха резултата до 24:13, а единичен блок на Драган Стойкович донесе успеха на нашите западни съседи с 25:13  в третия гейм и с 3:0 в мача.

съставите:

България: Георги Братоев 3, Цветан Соколов 10, Тодор Алексиев 9, Тодор Скримов 6, Виктор Йосифов 8, Николай Николов 2
 - Теодор Салпаров-либеро (Венелин Кадънков 1, Николай Пенчев, Красимир Георгиев, Валентин Братоев)

Сърбия: Никола Йовович 2, Александър Атанасийевич 15, Урош Ковачевич 10, Никола Ковачевич 7, Драган Станкович 7, Марко
Подрасчанин 12 - Невен Майсторович-либеро (Неманя Петрич, Алекса  Бърджович, Сречко Лисинац)