"Сан Антонио" спечели титлата в НБА

Сан Антонио спечели титлата в НБА
Отборът на "Сан Антонио" спечели петата си титла в шампионата на НБА.

"Сан Антонио" се наложи над гостуващия "Маями" със 104:87 и спечели с 4:1 победи финалната серия в Националната
баскетболна асоциация.

Възпитаниците на Грег Попович детронираха шампионите от последните два сезона и заслужиха титлата за пети път в клубната история след 1999-а, 2003-та, 2005-а и 2007-а.

Гостите стартираха силно мача и поведоха с 8:0, а малко след средата на първата четвърт авансът им нарасна до 22:6. Постепенно "Сан Антонио" започна да намира играта си и започна  да стопява пасива. След поредица от 14:0 точки домакините дръпнаха с 42:35 малко преди почивката и до края контролираха събитията на полето.

"Сан Антонио" реши до голяма степен срещата с нова серия от 18:4 точки до средата третата четвърт, след която отборът поведе с 65:44.

До финалната сирена двубоят се доиграваше, като авансът на домакините на няколко пъти премина 20 точки.

Кауи Ленърд, който беше определен за най-полезен играч в плейофите, се отличи с 22 точки и 10 борби за успеха. Ману
Джинобили добави 19 точки, а друга резерва Патрик Милс завърши със 17 точки. Тони Паркър допринесе с 16 точки.