Пак загуба в световната лига

Снимка: Sportal.bg

Мъжкият ни национален отбор записа поредна загуба в Световната лига по волейбол. Този път момчетата на Камило Плачи отстъпиха с 0:3 гейма, като гости на Сърбия, в отделните части 21:25, 18:25, 19:25 точки.

За домакините най-полезен в мача беше Александър Атанасиевич със 16 точки, както и братята Никола и Урош Ковачевич, които отбелязаха съответно 12 и 11 точки.   За българския отбор се отличи Цветан Соколов с 17 точки. Капитанът тодор Алексиев и включилият се в края на мача Валентин Братоев постигнаха по 6 точки.

В другият мач от нашата група Русия претърпя първата домакинска загуба. В пет-геймов мач - 2:3 гейма,  „сборная“ отстъпи в тайберака с 19:21 точки пред САЩ. В отделните части 18:25, 19:25, 27:25 и 25:19 точки.

В класирането лидер е САЩ с 21 точки, Русия има 15, Сърбия 14, България 4 точки.