от 07.00 часа

Сребро за Душко Благовестов от младежките олимпийски игри в Китай

Душко Благовестов взе сребърен медал на младежките олимпийски игри в Китай

Душко Благовестов спечели сребърен медал в боксовия турнир от вторите младежки олимпийски игри, които завършват в Китай. На финала в категория 56 килограма българинът отстъпи по точки пред кубинеца Ибанес Диас. Това е пето отличие за страната в Нанджин, като преди това титли спечелиха Лидия Ненчева в стрелбата и Божидар Андреев в щангите, а Бетина Темелкова и Кирил Милов взеха сребро съответно в джудото и борбата.

След малко на ринга ще излезе вторият български финалист - в категория 81 кг световният шампион за младежи Благой Найденов ще се бие за олимпийска титла срещу Вадим Казаков от Казахстан.

По-късно през деня - за 14 часа българско време е насрочен финалът при ансамблите в художествената гимнастика с участието на България, Русия, Узбекистан и Казахстан.