Две победи и загуба в контролите на съперниците ни в евроквалификациите

Италия - Холандия

Италия вкара два гола в първите десет минути и Антонио Конте записа дебют с победа 2:0 у дома над Холандия в контролен футболен мач, изигран в Бари. Гус Хидинк отново дебютира начело на "оранжевите", но този път това стана с поражение. Чиро Имобиле вкара първия си гол за националния отбор в самото начало, а Даниеле де Роси се разписа от дузпа в десетата минута. За първото попадение с дълго подаване асистира защитникът Леонардо Бонучи, а Имобиле показа добър контрол върху топката, премина вратаря Яспер Силесен и вкара за 1:0. Малко по-късно дузпата беше отсъдена за нарушение на Бруно Мартинс Инди срещу Симоне Заза, а Де Роси хладнокръвно направи резултата 2:0. Мартинс Инди получи червен картон за нарушението и остави гостите с човек по-малко на терена.

Холандците, които завършиха на трето място на Мондиал 2014, не успяха да достигнат до попадение в оставащите минути. Антонио Конте замени Чезаре Прандели, който напусна поста си след края на груповата фаза на Световното първенство в Бразилия. Гус Хидинк пък застана начело на Холандия след напускането на Луис ван Гаал, под чието ръководство "оранжевите" не записаха нито едно поражение на Мондиал 2014.

Друг съперник на националния ни отбор в предстоящите евроквалификации - Хърватия надигра у дома тима на Кипър с 2:0 след два гола на Марио Манджукич. Хърватите имаха тотално превъзходство над своя съперник, а нападателят на "Атлетико" (Мадрид) се разписа по един път във всяко полувреме. В 18-ата минута Манджукич вкара попадение отблизо след центриране отдясно. В 58-ата минута бившият футболист на "Байерн" (Мюнхен) отново от съвсем близка дистанция оформи успеха с 2:0 в полза на хърватите, които участваха на Мондиал 2014.

Малта пък загуби при гостуването си на Словакия с 0:1. Адам Немец се разписа в края на първото полувреме срещу един от съперниците на България в квалификационна група Н за Европейското първенство във Франция през 2016-а година. "Трикольорите" ще се изправят срещу Малта в София на 16-и ноември 2014-а година.