от 07.00 часа

"Левски" запази последното място в Адриатическата лига

Левски допусна 14-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъжe.

"Сините" отстъпиха като гост пред "Мега Лекс" (Сърбия) с 68:89 точки.

Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 15 мача от началото на сезона.

"Сините" заминаха за Сърбия само с девет играчи, след като заради финансовата криза бяха напуснати от Христо Захариев, Димитър Димитров и Станимир Маринов.

След 12:11 в шестата минута домакините натрупаха преднина и след 10 минути водеха с 24:15. В 15-ата минута сръбските баскетболисти имаха аванс от 37:20, но след това българите изиграха силни минути и на почивката изоставаха с 37:44.

В началото на второто полувреме след кош на Николай Върбанов и тройка на Павел Иванов "сините" се доближиха на две точки от съперника с 42:44.

В оставащите повече от пет минути на третата част "Левски"
отбеляза 5 точки, а домакините 20 и записаха преднина от 70:52.

В последната част те поведоха с 25 точки - 83:58, а след това срещата се доигра.

За "Левски" най-полезни бяха Павел Иванов с 20 точки и Алекс
Симеонов с 18 точки. 10 добави Павлин Иванов, а Николай Върбанов приключи с 9 точки и 15 борби.

В следващия си мач от надпреварата "Левски" е домакин на КК "Задар" (Хърватия) на 3-ти януари от 18.00 часа.

Състав на "Левски": Павлин Иванов 10, Павел Иванов 20, Алекс Симеонов 18, Николай Върбанов 9, Деян Карамфилов 0 (Димитър Ангелов 9, Стоян Гюроски 0, Никола Гайдаджиев 2, Евгени Хаджирусев 0).