от 12.00 часа

Вавринка на полуфинал в Мелбърн, очаква Джокович или Раонич

Станислас Вавринка

Защитаващият титлата си Станислас Вавринка победи Кей Нишикори в три сета – 6:3, 6:4, 7:6(6) и се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Двубоят бе повторение на четвъртфинала от Откритото първенство на САЩ миналата година, като Вавринка успя да вземе реванш за загубата си в Ню Йорк.

Вавринка спечели с 6:3 първия сет, като направи ключов пробив за 3:1. Швейцарецът продължи да доминира и във втория сет, проби сервиса на Нишикори за 3:2, след което затвори частта с 6:4.

В третия сет се стигна до тайбрек. Нишикори отрази пет поредни мачбола, но при шестия швейцарецът не сгреши и продължава на полуфиналите, където очаква победителя от мача между Новак Джокович и Милош Раонич.