от 15.00 часа

Иван Петров със сребро в шампионата на Италия по мотокрос

Снимка: Marchetti racing team

Трима българи - Иван Петров (Marchetti racing team, КТМ, МХ125), Майкъл Иванов (MX Racing, Хускварна, МХ2) и Любомир Васев (Ямаха, МХ2) взеха участие в първия кръг от италианския международен шампионат Internazionali D’Italia Motocross, който се проведе на трасето "Риола Сардо" в Сардиния.

Иван Петров, който през сезон 2015-а участва в клас MX125, спечели първия манш в силната конкуренция на Габриел Четнишки (Полша) и Ким Савасте (Финландия), като тримата през целия манш си разменяха първите три позиции. Във втория манш след първата обиколка Петров е четвърти. Българинът успя да стигне до втората позиция, три обиколки преди края беше изпреварен от Филипо Зонта (Италия) и се върна на трето място. След драматична финална обиколка младата ни надежда изпревари италианеца и завърши втори за манша и за състезателния ден с равен брой точки с Четнишки и определящ втори манш.

Майкъл Иванов и Любомир Васев караха един манш на пясъчното трасе, какъвто е регламентът на състезанието. Двамата завършиха съответно Иванов - 25-и, а Васев - 32-ри. Победител в клас МХ2 беше Полс Йонас от Латвия.

Втория кръг (от общо три) на Internazionali D’Italia Motocross ще се проведе следващата седмица на пистата в "Кастелионе ди Лаго". Тогава ще бъде и първото официално състезание на Петър Петров (МХ2, Hitachi Construction Machinery Revo, KTM), като севлиевецът ще вземе участие с новия си тим в Hawkstone International Motocross на пистата Hawkstone Park във Великобритания.