от 07.00 часа

Емилия Йорданова и Красимир Анев с осмо място в Нове место

Емилия Йорданова и Красимир Анев завършиха на 8-о място в смесената щафета, старт от Световната купа по биатлон в Нове место. В новата дисциплина българите направиха две допълнителни обиколки и използваха и 13 допълнителни патрона.

Яна Романова и Алексей Волков донесоха победата на Русия, като  използваха пет допълнителни патрона. На 2-о място останаха норвежците, за които участваха Марте Олсбу и Хенрик Л'Абе-Лун. Скандинавците изостанаха на 21,5 секунди от победителите и се наложи да заредят 3 пъти допълнително. Трети останаха украинците в състав Юлия Джима и Артьом Тишченко, завършили на 24.6 секунди и с използването на 8 патрона.

Това беше първото официално състезание под егидата на ИБУ в този му формат. Във всеки отбор участват по двама биатлонисти- един мъж и една жена, които бягат по два поста с два огневи рубежа. Всеки етап от състезанието се състои от два кръга с изключение на третия, когато мъжете само се състезават в дистанция 1,5 километра.