от 07.00 часа

"Левски" не затрудни "Партизан" в Белград

"Левски" допусна 20-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. "Сините" отстъпиха като като гост на "Партизан" (Белград) с 66:94 точки пред 6500 зрители в зала "Пионир", след като изиграха слаба последна част на мача. Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 21 срещи от началото на сезона.

Дебют за "Левски" в Лигата направиха новите попълнения Филип Виденов и Джими Хънт.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме. След две поредни тройки на Виденов българите поведоха с 20:14, но домакините изравниха 22:22 след първите 10 минути, а след това подобриха играта си и на почивката имаха аванс от 46:39 точки.

В 25-ата минута "Партизан" поведе с 57:44, а малко по-късно с 66:53, но след тройка на Павел Иванов "Левски" намали пасива си на 58:66 в края на третата част.

Отборът на "Партизан" изигра силна последна четвърт, в която реализира 26 точки, допусна само 8 и записа убедителен успех.

За "Левски" се отличиха Филип Виденов с 25 точки, Павел Иванов с 14 точки и Димитър Ангелов с 13 точки.

В следващия си мач от надпреварата "Левски" е домакин на "Металац" (Сърбия) в петък (13-и февруари) от 19.00 часа в зала "Универсиада".