Щафетата ни Антония Григорова-Станимир Беломъжев зае 7-ото място на световното по ски ориентиране

Станимир Беломъжев
Снимка: Архив

Смесената щафета на България завърши на седмо място в спринтовата дистанция на Световното първенство по ски ориентиране в Хамар (Норвегия). Антония Григорова и Станимир Беломъжев преодоляха трасето за 52:35,9 минути. Те финишираха на 3:44,0 минути зад победителите Андрей Ламов и Юлия Тарасенко от Русия и не успяха да стигнат до отличията, както на Световния шампионат преди две години в Казахстан, където спечелиха бронз.

На второ място днес завършиха финландците Стафан Тунис и Мира Каскинен на 45,1 секунди зад Ламов и Тарасенко, а трети на 1:33,8 минута се класираха швеците Ерик Рост и Йозефине Енгстрьом. На старт застанаха щафети от 19 държави.

Първенството продължава утре с индивидуалния спринт.