Жил Симон с титлата от тенис турнира в Марсилия

Жил Симон

Жил Симон спечели турнира по тенис в Марсилия с награден фонд над 632 хиляди евро. На финала поставеният под номер 5 французин победи с 6:4, 1:6, 7:6 (4) срещу сънародника си Гаел Монфис. Двамата си размениха ранни пробиви, но след това в десетия гейм Симон отново спечели подаването на съперника си, с което победи в първата част. Монфис проби сервиса на Симон на три пъти във втория сет и изравни резултата. В третата част отново имаше размяна на пробиви, но в тайбрека Жил Симон победи със 7:4 и се поздрави с втора титла във френския град. За първи път французинът триумфира в Марсилия през 2007-а година.

Това е общо 12-и шампионски трофей от турнири на АТП за 30-годишния Симон, който заема 17-о място в световната ранглиста.