Новак Джокович продължава напред в Ивдийн Уелс

Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд над 5 милиона долара. Водачът в световната ранглиста и защитаващ титлата си от миналия сезoн сърбин се наложи трудно над испанеца Алберт Рамос със 7:5, 6:3, след като допусна 32 непредизвикани грешки и пласира едва 18 печеливши удара.

Не играх така добре, както в първия ми мач тук, но победата си е победа. Имах доста проблеми, допуснах твърде много непредизвикани грешки. Не се чувствах добре при разиграванията от дъното на корта. Все пак с напредването на мача нещата се подобриха. Надявам се в следващата ми среща да покажа по-високо ниво, коментира сърбинът, който търси четвърта титла в Индиън Уелс след 2008-а, 2011-а и 2014-а година.

За място на четвъртфиналите той ще се изправи срещу представителя на домакините Джон Иснър, който пласира 18 аса при успеха си над 16-ия в схемата Кевин Андерсън (Южна Африка) със 7:6(6), 6:2.